Cena skupu złota próba 585

Tak, jak w przypadku wszystkich rodzajów złota czy srebra, cena skupu biżuterii (próba 585) zależy od wartości złota na londyńskiej giełdzie (jest ustalana na podstawie sesji rannej i popołudniowej) oraz kursu dolara amerykańskiego (im niższy – tym wyższa cena skupu złota).

W naszym skupie płacimy za każdy gram kruszcu. Jego cena jest codziennie aktualizowana (i może podlegać indywidualnej negocjacji). Aby mieć pewność próby, towar badamy za pomocą nowoczesnego spektrometru firmy Fisher.

Czym właściwie jest próba złota?

Zawartość czystego złota w stopie, z którego wykonano biżuterię (lub inny produkt) nazywana jest próbą złota. Obecnie w Polsce obowiązuje 7 prób złota (999, 960,750, 585, 500, 375, 333).

Skup złota próba 585W przypadku najpopularniejszej (585) wynosi ona 58,5%. Jest najczęściej wybierana przez Klientów salonów jubilerskich, którzy chcą mieć wyroby dobrej jakości. Młode pary decydują się na obrączki próby 585, a kolczyki, łańcuszki czy bransoletki z niej wykonane są wybierane na prezent dla bliskiej osoby. Dlatego też, jeśli chcesz sprzedać złoto o próbie 585, masz pewność zysku.

Dlaczego do złota jubilerskiego dodaje się domieszki?

Czyste złoto jest bardzo miękkie, plastyczne i nieodporne na ścieranie. Do wykonania wyrobów jubilerskich używa się więc domieszek innych metali (zazwyczaj miedzi, cynku, palladu, platyny, srebra, niklu), które znacznie zwiększają trwałość produktów, jednocześnie zachowując ich wartość i blask.

Od rodzaju domieszki, która wraz ze złotem tworzy dany stop, zależą fizyczne właściwości biżuterii (np. twardość) oraz jej kolor. Wyróżnia się kilka barw złota: najpopularniejsze – żółte, coraz chętniej wybierane przez młode pary na obrączki – białe, a także różowe czy dwukolorowe (będące połączeniem żółtego i białego).

Sprzedaj u nas swoją biżuterię

Korzystając z usług naszego skupu, masz pewność:

  • atrakcyjnych cen złota każdej próby (w tym 585),

  • sprzedaży wszelkich ozdób jubilerskich: kolczyków, łańcuszków, bransoletek, pierścionków, naszyjników czy zawieszek oraz sztabek, monet i złota dentystycznego,

  • osobistego spotkania z doradcą w naszym punkcie w Zielonej Górze lub skorzystania z usługi kuriera, który odbierze od Ciebie przesyłkę (ubezpieczoną do 100% wartości),

  • wypłaty środków na podany nr konta lub gotówką,

  • w pełni legalnej transakcji. Działamy jako podmiot zarejestrowany w Narodowym Banku Polskim, który wydaje aktualne pozwolenia na obrót złotem oraz innymi metalami szlachetnymi.

Ponadto naszym Klientom oferujemy skorzystanie z bezpłatnych porad w zakresie inwestycji w metale szlachetne.

Skontaktuj się z nami i ustal szczegóły transakcji

Jeśli masz w domu złote pierścionki, kolczyki, łańcuszki czy bransoletki, których chcesz się pozbyć, przyjdź do naszej siedziby w Zielonej Górze, napisz lub zadzwoń. Lepiej wymienić je na gotówkę lub przetopić i ze złota wykonać inne piękne ozdoby niż pozostawić nieużytkowane na dnie szkatułki.

Doświadczony zespół sprawdzi próbę Twojej biżuterii (za pomocą specjalistycznego sprzętu) i na jej podstawie zaproponuje cenę skupu. Jeśli masz dużo złota próby 585, możesz liczyć na wyższą kwotę za gram (chętnie negocjujemy każdym Klientem). Zapraszamy do kontaktu.