Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Mężczyzna, który wybiera pierścionek zaręczynowy dla swojej ukochanej, staje przed niemałym wyzwaniem. Zgodnie z tradycją zaręczynom powinien towarzyszyć element zaskoczenia – z tego powodu partner powinien być dyskretny dokonując zakupu. Chcąc zadowolić wybrankę serca, warto zadbać o to, by biżuteria nie tylko dobrze wyglądała, ale i była komfortowa w noszeniu. Większość kobiet po przyjęciu zaręczyn nie rozstaje się z pierścionkiem ani na moment. Choć panowie, którzy dokonują zakupu u jubilera, najczęściej wybierają pierścionek rozmiaru 12, 13 lub 14, warto podejść do zakupu rozważnie i poznać dokładną średnicę palca. Za luźny model może łatwo się zsunąć i zaginąć, natomiast za ciasny przysporzyć dużo bólu i dyskomfortu. Jak poznać rozmiar pierścionka i mieć przy tym pewność, że partnerka nie zorientuje się co do naszych planów? W poniższym artykule przedstawimy różne metody, które ułatwią określenie obwodu palca.

Wybrać pierścionek rozmiar 10 czy 12? Udaj się do jubilera.

Wielu mężczyzn zastanawia się nad tym, jak dobrać pierścionek w tajemnicy przed ukochaną. Dobrym pomysłem jest „pożyczenie” biżuterii od partnerki i pokazanie jej jubilerowi – będzie on w stanie dokonać odpowiednich pomiarów, korzystając ze specjalnych narzędzi. To najbezpieczniejsze rozwiązanie, jeśli zależy mężczyźnie na wybraniu modelu pasującego jak ulał. Są sytuacje, w których nie zawsze partner będzie miał możliwość dyskretnego wyniesienia pierścionka z domu. Mężczyzna, korzystając z wcześniej zakupionej suwmiarki, może samodzielnie zmierzyć wewnętrzną średnicę. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy przekazana biżuteria jest noszona przez kobietę na co dzień. Przechowywany na dnie szkatułki pierścionek rozmiaru np. 14 może nie być już odpowiedni – obwód naszych palców zmienia się naturalnie, na co wpływ mają różnorodne czynniki, takie jak dieta czy hormony.

Czy na pewno pierścionek rozmiaru 10 będzie dobry? Zapytaj najbliższych.

Jeśli partnerka nie nosi biżuterii na co dzień lub nie zdejmuje jej do snu, dobrym pomysłem jest dyskretne skontaktowanie się z osobami z otoczenia – z całą pewnością siostra, mama czy też przyjaciółka partnerki doradzą i udzielą niezbędnej pomocy. Lepiej sprawdzi się srebrny czy złoty pierścionek? Wybrać rozmiar 10 czy lepiej zdecydować się na inny? Istnieje wiele pytań, które budzą wątpliwości mężczyzny od samego początku – wówczas najbliżsi mogą w łatwy sposób poznać na nie odpowiedzi poprzez np. wspólne wyjście na zakupy. Warto pamiętać, że im więcej posiadamy informacji, tym lepiej. Poprzez kontakt z rodzicami przyszłej narzeczonej, łatwo można dowiedzieć się, co lubi partnerka oraz czy posiada alergię na złoto lub inny metal szlachetny. Zaangażowanie osoby trzeciej niesie za sobą pewne ryzyko – tajemnica dotycząca zaręczyn może wyjść na jaw. Decydując się tę opcję, warto dokładnie przemyśleć, kto z otoczenia partnerki jest na tyle dyskretny, by móc mu powierzyć sekret.

Pierścionek rozmiar 10, 12, 14… Wybór biżuterii to nie wszystko

Zaręczyny powinny być niezapomnianym momentem zarówno dla niego, jak i dla niej. Mężczyzna pragnie, by chwila, w której wręcza pierścionek wybrance serca była jedyna w swoim rodzaju. Jak zorganizować perfekcyjne zaręczyny? Tu nie ma jednej prostej odpowiedzi – każda kobieta jest inna, dlatego warto pomyśleć nad wyborem terminu i miejsca. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie wycieczki – może być to np. miejsce symboliczne dla obu stron. Wiele osób decyduje się na zaręczyny zimą, jednak wszystko zależy od pomysłu, który siedzi w głowie przyszłego narzeczonego – wspólny wyjazd w góry może być tak samo wyjątkowym przeżyciem, jak długi spacer po plaży pośród morskich fal. Choć planowanie może wydać się trudne, warto poświęcić swój czas i przygotować wszystko jak należy.