Pierścionek zaręczynowy – rozmiar i inne czynniki, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu

Pierścionek jest szczególnym elementem biżuterii posiadającym wartość nie tylko materialną, ale i sentymentalną. Zwyczaj obdarowywania wybranki serca pierścionkiem ma swoje korzenie w Starożytnym Egipcie, choć obrączki z tamtego okresu niespecjalnie przypominały te współczesne. Jego zakup stanowi jedno z najważniejszych wyzwań, z którymi muszą się zmierzyć przyszli mężowie. Przy jego wyborze w głowie mężczyzny gromadzi się wiele pytań i obaw, co jest całkowicie zrozumiałe. Wielu panów ma problem z tym, jaki wariant wybrać, a różnorodność modeli jest tak duża, że ciężko zdecydować się na coś konkretnego. Najważniejszą rzeczą, którą na uwadze powinien mieć mężczyzna, są preferencje jego drugiej połówki – w pewien sposób wybór pierścionka jest testem znajomości jej upodobań. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci w podjęciu właściwej decyzji.

Pierścionek próby 750, czy 925? Najpierw określ własny budżet.

Jedną z ważniejszych rzeczy przy wyborze pierścionka zaręczynowego, które należy zrobić na początku, jest określenie swojego budżetu. Pomoże to w zawężeniu wyboru i ułatwi znalezienie odpowiedzi na pytanie, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać. Koszt zakupu może różnić się w zależności od czynników, takich jak wybór kruszcu, czy też kamienia szlachetnego. W przypadku metali szlachetnych, ważną rolę w doborze pierścionka posiada jego czystość – koszt próby 750, będzie różnił się od 999. Choć w niektórych krajach przyjęto umowną zasadę, że jego cena powinna wynosić dwukrotność pensji mężczyzny, tak w Polsce zwyczaj ten nie funkcjonuje – najważniejsze jest to, by pierścionek podobał się partnerce.

Pierścionek zaręczynowy wysokiej jakości? Niezależnie od rozmiaru, najlepiej postawić na srebro!

Zaręczyny to magiczny moment zarówno dla mężczyzny jak i kobiety. Panowie, wybierając pierścionek dla swoich partnerek, powinni zwrócić uwagę na to, z czego wykonany jest dany model. Szukając eleganckiego i trwałego pierścionka, który będzie podkreślał ich styl i osobowość partnerki, wielu mężczyzn wybiera warianty wykonane ze srebra – to wytrzymały metal, który nie ulega łatwo korozji. Warto jednak pamiętać o tym, że pierścionki wyprodukowane z tego kruszcu mogą wymagać od czasu do czasu polerowania, aby zachować swój pierwotny blask. Co ważne, wiele skupów oferuje szeroki wybór modeli różniących się wykonaniem – mogą być one pozłacane, czy też dodatkowo zdobione za pomocą kamieni.

Pierścionek zaręczynowy rozmiaru 10, czy 13? Określenie wielkości przed zakupem.

Mężczyzna, który wybiera biżuterię tego typu dla swojej partnerki, powinien zwrócić uwagę na wielkość produktu. Jeśli pierścionek zaręczynowy mający rozmiar 10 okaże się mały, w dalszej kolejności może nieść to za sobą rozczarowanie partnerki. Dobór stanowi wyzwanie szczególnie wtedy, jeśli dokonujemy zakupu w tajemnicy przed drugą połówką. W takim przypadku należy podejść do zakupu dyskretnie, by nie zdradzić swoich zamiarów za wcześnie. Jeśli partnerka nosi pierścionek na serdecznym palcu prawej ręki, mężczyzna może go dyskretnie pożyczyć i udać się do specjalisty, który określi rozmiar jej pierścionka. Innym rozwiązaniem jest wtajemniczenie rodziny (mamy, bądź siostry partnerki), lub przyjaciółki ukochanej – z pomocą bliskich osób z jej otoczenia wybranie odpowiedniego rozmiaru będzie dużo łatwiejsze.

Wybór pierścionka zaręczynowego – o czym warto pamiętać?

Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego może nie być dla mężczyzny prostym zadaniem, jednak przy odrobinie wysiłku włożonego w zakup, partner będzie w stanie kupić swojej drugiej połówce idealny podarunek. Warto jednak mieć na uwadze to, że zakup pierścionka posiada wymiar jedynie symboliczny – najważniejszą wartością jest relacja między zakochanymi. W ogólnym rozrachunku nie liczy się to, jaką kwotę partner przeznaczył na zakup pierścionka, a uczucie, które łączy go z partnerką.